A tornára az első hat beérkező nevezést fogadja el a rendezőség.

e-mail: baratokfc@gmail.com

11./ A torna rendszere, lebonyolítása:

a./ A lebonyolítás rendje:

• A csapatok két csoportba kerülnek sorsolásra.
  • A csoportokon belül körmérkőzéseken döntik el a helyezéseket, majd ezt követően a csoportok 1. és 2. helyezettjei „keresztben” játszanak a döntőbe jutásért, majd a vesztesek a 3. helyezésért, a győztesek az 1. helyezésért mérkőznek.

(a lebonyolítás rendje a nevezések függvényében pontosításra kerül, a pontosítást követően a rendezők megküldik a csapatok email címére)

b./      A helyezések eldöntése:

• A körmérkőzések során a helyezési sorrend a mérkőzéseken megszerzett pontok összege határozza meg.
  • Győzelem esetén 3 pont, döntetlenért 1 pont, míg a vereség esetén 0 pont jár.
  • Azonos pontszám esetén a helyezéseket az alábbi sorrend dönti el:

Egymás elleni eredmény

Gólkülönbség

Több rúgott gól

Sorsolás

• Kieséses rendszernél döntetlen esetén 3 hétméteres, majd hétméteresek az első hibáig
  • Ki nem állás esetén a (csapat a kezdési időre nincs a mérkőzés helyszínén vagy időközben eltávozott) vétlen csapat 3:0-s gólkülönbséggel kapja meg a 3 pontot, míg a vétkes csapattól 1 büntetőpont levonásra kerül.

12./ A torna díjazása:

a./ A csapatok díjazása:

I helyezést elért csapat birtokolja a ZÖLD-ÁSZ kupát

1.

a további helyezést elért csapatok oklevél díjazásban részesülnek.

b./ Különdíjak:

- a legjobb kapus tárgyjutalom

- gólkirály tárgyjutalom

- legjobb játékos tárgyjutalom

13./ Játékengedély, a játékosok igazolása:

• a tornán csak a szabályosan kitöltött és valódi adatokat tartalmazó, valamint a határidőre leadott nevezési lapon feltüntetett játékosok szerepelhetnek, azaz kaphatnak játékengedélyt. Vitás esetekben a játékosok adatainak egyeztetése személyi igazolvány alapján történik.
  • Egy játékos a torna folyamán csak egy csapatban szerepelhet!!!
  • A mérkőzéseken történő részvétel csak egészséges emberek számára ajánlott, azokon mindenki saját felelősségére vesz részt!

A LEADOTT  NEVEZÉSI LISTÁN  A TORNA MEGKEZDÉSÉTŐL  VÁLTOZTATNI NEM LEHET

14./ Egyéb tudnivalók:

• A játéktér 20x40 m-es, oldal- és alapvonalakkal határolt.
  • A csapatok 1+5 fős létszámmal játsszák mérkőzéseiket. A mérkőzést minimálisan 1+3 fő jelenlétével lehet elkezdeni, illetve folytatni.
  • A játékidő 2x10 perc, 5 perc szünettel. (A mérkőzések játékidejét futóórával kell mérni, hosszabbításra nincs lehetőség, a játékidő a csapátok létszámának függvényében változhat)
  • Csak terem-, salakos-, vagy gumi stoplis futballcipő használata engedélyezett!
  • A mérkőzések során önkényesen levonuló csapat a torna további küzdelmeiről kizárásra kerül.
  • A csapatok- saját érdekükben – 10 perccel a mérkőzés kezdése előtt a helyszínen jelenjenek meg egységes, sportolásra alkalmas felszerelésben.
  • A torna folyamán várakozási idő nincs
  • Az előző mérkőzés lefújása után, egy rövid bemelegítést követően (5 perc), azonnal kezdődik az újabb mérkőzés.
  • Kiállítás: 2 perc (sárga lap), illetve végleges (piros lap). A végleges kiállítást követően 5 perc elteltével a kiállított játékos helyett a csapatból más játékos a pályára léphet
  • A szándékos durva szabálytalanság, valamint a kirívóan sportszerűtlen magatartás miatt történő kiállítás azonnal végleges.
  • A véglegesen kiállított játékos a torna következő egy mérkőzésén automatikusan nem szerepelhet, súlyosabb esetben erről a Rendezőbizottság dönt.
  • Mérkőzések félbeszakadása esetén a pontok és a gólarány sorsáról szintén a Rendezőbizottság dönt a helyszínen
  • Amennyiben egy csapat a szabályok ellenére jogosulatlan játékost szerepeltet és ez a Rendezőbizottság tudomására jut, a mérkőzés eredménye hivatalból, óvás nélkül megsemmisítésre kerül. Ilyen esetben a három pont 3-0-s gólkülönbséggel a vétlen csapat javára kerül jóváírásra, valamint a vétkes csapattól egy pont levonásra kerül.
  • Hazaadásnál, amennyiben a kapus kézzel megfogja a labdát - melyet csapattársa lábbal, szándékosan passzolt neki -, az ellenfél közvetett szabadrúgáshoz jut, amelyet a hatos vonal legközelebbi pontjáról kell elvégezni. A szabadrúgásnál az ellenfél játékosainak ebben az esetben is legalább három méterre kell állniuk.
  • A kapus a hazaadott labdát lábbal megjátszhatja, a fejjel vagy testtel hazaadott (bedobásból hazadobott) labdát megfoghatja.
  • A kapusról az alapvonalon kívülre került labdát sarokrúgással (szöglet) kell játékba hozni. Az ellenfél játékosa a labdától 3 méterre helyezkedhet.
  • A szabadrúgások esetén a labdát álló helyzetből (sípszó nélkül) kell játékba hozni, mozgó labda esetén ismételten el kell végezni a szabadrúgást. A sorfalnak legalább 3 méterre kell állnia a labdától. A rúgó játékos kérheti a távolság kimérését, ebben az esetben azonban csak sípszóra végezhető el a szabadrúgás.
  •  Kirúgás nincs, a kapus csak kézzel hozhatja játékba a labdát illetve, ha a labda játékban van, azt lábbal is megjátszhatja. A kapus gólt dobhat, ha a labda folyamatosan játékban volt (pl. lövést védett).
  • Az öltözéshez, tisztálkodáshoz öltözők állnak rendelkezésre, de az öltözőkben hagyott értékekért a Rendezőbizottság nem vállal felelősséget.
  • Óvásra a helyszínen, a versenybizottságnál 5.000 Ft megfizetése mellett van lehetőség

A Versenybizottság helyszínen hozott különféle döntései ellen semmiféle jogorvoslatnak helye nincs!

Minden más itt nem említett kérdésben a Labdarúgás Szabálykönyv, a Kispályás Labdarúgás Egységes Szabályzatának, valamint az MLSZ Sportfegyelmi Szabályzatának előírásai az irányadóak.

Minden csapat számára jó játékot és sportszerű küzdelmet kívánunk!